Praktiline Probleemide LahendAmise Mudel

 • Rein Aksim

  Praktiline probleemide lahendamise mudel

  „Meeldis, et nüüd on lisaks olemas tööriist, mis on läbi proovitud, töötab ja mida saab rakendada ka teistes küsimustes.„

   
  Rein Aksim
  FLIR Systems, Tarneahela juht
 • Indrek Ulst

  Praktiline probleemide lahendamise mudel

  „Mulle meeldis. Polnud tühja loba, asi viis reaalse tulemuseni, mida saame kasutada.“

  Indrek Ulst
  Mooncascade kaas-asutaja
 • Anu Einberg

  Praktiline probleemide lahendmise mudel

  „Meeldis, et koolitus oli konkreetne ja meie use casele keskendunud. Samuti meeldis, et eesmärgiks ei olnud niivõrd uusi teadmisi omandada, vaid lahkuda ruumist väga praktilise lahendusega, mis ka igati õnnestus. 

  Koolitus lühendas oluliselt aega, millega ärisuuna töörühm ja juhtkond sai ühele teadmiste ja arusaama tasemele probleemist ja lahendusest. Samuti lühendas aega, et jõuaksime otsusele ja tegevusplaanini.“

   
  Anu Einberg
  Mooncascade CEO

Otsuse vastuvõtmise protsess

Praktiline koolitus, mille käigus lahendatakse ettevõtte jaoks oluline probleem, planeeritakse projekt või võetakse vastu oluline otsus. 

Õpime kasutama kaitseväe otsuse vastuvõtmise protsessi ehk OVP-d, (originaalis  Military Decsion Making Process – MDMP). 

Peamine eesmärk on jõuda lõpptulemuseni kasutades hetkel olemasolevaid ressursse. Keset lahingut ei saa kiirelt juurde hankida veel paremaid sõdureid või võimsamat varustust ehk hakkama tuleb saada just selles olukorras ja nende inimeste ning vahenditega. Õppides vajaliku otsustamise protsessi ning tehnikad selgeks on hiljem väga lihtne oma organisatsioonis ettetulevate probleemidega koos oma meeskonnaga hakkama saada.

Peamine eesmärk on kogu isikkooseisu maksimaalne ärakasutamine, et saada piiratud aja, info ja ressursiga ükskõik, mis küsimusele parim võimalik vastus.  

Teema ja täpne eesmärk valitakse enne koolitust koostöös meeskonnaga. 

Koolituse  lõpptulemusena saab ettevõte reaalselt teostatava tegevusplaani püstitatud probleemi lahendamiseks.

Loe täpsemalt MEIE BLOGIST, millist kasu saad sellelt koolituselt!